Zum Inhalt springen

Mobilní chladící a mrazící boxy Coldtainer

Naše společnost se zabývá prodejem chladících a mrazících boxů Coldtainer od roku 2011. Dnes po celé České a Slovenské republice zastupujeme společnost  Euroengel Srl.

Naše boxy se vyznačují především svojí robustní, optimalizovanou konstrukcí pro převoz zboží podléhajícího rychlé zkáze, jako jsou čerstvé, chlazené či mražené potraviny. Dále jsou vhodné pro převoz ovoce, zeleniny, ryb a mléčných výrobků. Lze převážet i speciální produkty jako je krevní plazma, léky či chemikálie, které potřebují specifickou teplotu okolního prostoru.

Boxy Coldtainer (dříve Euroengel) vynikají dlouhou životností a kvalitou zpracování. Všechny boxy Coldtainer pracují s hermeticky utěsněným kompresorem SECOP, včetně SECOP napájecí elektroniky. Tato konstrukce má svoje přednosti: vysoký výkon při malém proudovém odběru (stupeň účinnosti 3-4x vyšší než ostatní systémy), nízká pracovní hlučnost, odolnost vůči otřesům a náklonům. Boxy Coldtainer jsou vyráběny tzv. rotační modelací z polyethylenu (GRP 0,94 g / cm3), čímž se dosahuje vyšší účinnosti chlazení a nižší hmotnosti oproti „montovaným“ či „lepeným“ boxům ze sendvičových panelů (GRP mají 1,75g / cm3). Jsou díky tomu i odolnější vůči hrubému zacházení. Materiál je odolný vůči UV záření a boxy jsou navržené tak, aby se daly snadno vymýt a desinfikovat. Vnitřní objem je pro přehledné uspořádání možno dodat s drátěným programem. Předvolená teplota je automaticky kontrolována termostatem CAREL a lze ji nastavit od hlubokého mražení -30°C až po ohřev +35°C.

Boxy je možno napájet z vozidla napětím 12 V nebo 24 V. Pro externí napájení 220 V je k dispozici speciální stojan. V případě, že není k dispozici žádné napájení, dodáváme k několika modelům samostatný stojan s externím akumulátorem s výdrží až 72 hodin. Kompresor boxu je navržen speciálně pro použití ve vozidlech.

Výhody boxů Coldtainer (dříve Euroengel) jsou:

  • Flexibilita
  • Rozsah požadované teploty +35 °C až do -30 °C
  • Objemy boxů 22 až 1640 l
  • Největší sortiment výrobků s certifikáty ATP na světovém trhu
  • Hygienická nezávadnost
  • Ochrana autobaterie proti hlubokému vybití
  • Horní, boční a dělené plnění
  • Možnost dovybavit integrovanými čidly pro záznam teplot
  • Nízká hlučnost

Přehledný souhrn nabízených typů naleznete v přiložené tabulce, detaily pak v prospektech.

Mobilní chladící a mrazící boxy Coldtainer (dříve Euroengel) si můžete objednat na našem webshopu.

Realizace

Realizované zástavby mrazících boxů byly provedeny do vozů firmy Rohlík.cz.